W celu zalogowania w usłudze Office 365 należy przejść na stronę:

https://office.com

Po wpisaniu adresu powinna się pokazać strona logowania. (1)

Poprzez przycisk lub link przejdź do strony logowania (2).
Może się zdarzyć, że już ktoś z danej przeglądarki logował się na konto office365 i formularz jest wypełniony, wtedy należy użyć opcji użyj innego konta. 

Jako login wpisujemy otrzymany od administratora usługi adres mailowy, np. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (3)

Przejdź do kolejnego kroku klikając na przycisk. (4)

Wpisz hasło otrzymane od administratora usługi (5) i przejdź do następnego kroku klikając na przycisk. (6)
Po kliknięciu w przycisk zaloguj, zostaniemy przeniesieni do strony zmiany hasła.

W pierwszym polu jeszcze raz wpisz hasło uzyskane od administratora (7), w kolejnych polach wpisz wymyślone własne hasło do usługi (8 i 9).
Hasło powinno posiadać minimum 8 znaków, minimum jedną wielką literę i cyfrę. Po prawidłowym ustaleniu hasła kliknij przycisk zaloguj.

Następnie pojawi się komunikat o dodatkowym zabezpieczeniu konta. Można ten krok pominąć klikając "Na razie pomiń ...", jednak zalecamy skonfigurowanie dodatkowych zabezpieczeń. W tym celu kliknij przycisk Dalej. (10)

Przy konfiguracji zabezpieczeń można wybrać dwa sposoby uwierzytelniania (dotyczy to logowania na nowym urządzeniu). W przypadku, gdy logujesz się na nowym urządzeniu i do uwierzytelniania chcesz otrzymać kod za pomocą bezpłatnej wiadomości sms wybierz kierunkowy kraju +48, wpisz swój numer telefonu, odznacz "Wyślij kod w wiadomości sms" i kliknij "następne". (11) 
Jeśli chcesz wybrać inną formę uwierzytelniania kliknij link "Chcę skonfigurować inną metodę". Następnie wybierz z listy rozwijanej "Wiadomość e-mail" i wypełnij wymagane pola. (12 i 14).
Możesz też pominąć powyższe kroki klikając "Pomiń konfigurację" Jest to jednak niezalecane.

W kolejnym kroku przeglądarka zapyta Cię czy chcesz być stale zalogowany. Ze względów bezpieczeństwa zalecamy wybrać nie, chociaż jeśli jest to komputer osobisty i nikt nie ma do niego dostępu można wybrać sugerowane tak. (15)

Po zalogowaniu pojawi się krótki przewodnik po usłudze.
Obejrzyj kolejne slajdy lub zamknij przewodnik. Następnie pojawią się dostępne usługi po lewej stronie ekranu. (16)

Aby przejść do aplikacji Teams (do zajęć online i konwersacji z innymi użytkownikami) wybierz drugą ikonę od dołu.