Prowadzący: Teresa Szczepańska

 

  • Zespół Tańca Dawnego "La Danza Antica" 

 

Zespół Tańca Dawnego La Danza Antica powstał w 2013 roku jako forma innowacji i eksperymentu pedagogicznego na bazie Zespołu Tańca Współczesnego „Luz” i Zespołu Muzyki Dawnej „Incantare” oraz Małej akademii sztuk plastycznych. La Danza Antica prezentuje i popularyzuje oryginalne choreografie tańców dworskich pochodzących z epoki średniowiecza, renesansu, baroku, aż po epokę oświecenia, gdzie taniec stał się ważnym elementem kultury dworskiej. Stroje tancerzy zostały zaprojektowane na podstawie ikonografii, malarstwa, rzeźby i są jak najbardziej zbliżone do oryginałów.

La Danza Antica ma na swoim koncie liczne występy w Polsce i za granicą. Zespół wystąpił m.in. na Placu św. Piotra i Ambasadzie RP w Rzymie oraz w Mariampolu na Litwie. Jako laureat Złotej Harfy Eola Kalisz 2017 został zaproszony do Koncertu Inauguracyjnego 40 Festiwal Muzyki Dawnej Schola Cantorum Kalisz 2018 oraz na koncerty specjalne. Wystąpił również na Rynku Głównym, Placu Szczepańskim, w Willi Decjusza w Krakowie jako zespół - rezydent na Międzynarodowym Festiwalu Tańców Dworskich.
Rekrutacja skierowana jest do dzieci i młodzieży od 8 roku życia.
Zajęcia prowadzone są w Młodzieżowym Domu Kultury w Lęborku przez doświadczonego nauczyciela tańca, instruktora teatralnego i pasjonatkę kultury dawnej - Teresę Szczepańską.